Vundamenditööd, Põrandate valamine ja muud Betoonitööd

Vundamenditööd ehk betoonitööd

Plaat-, lint- ja vaivundamentide ehitus

Vundamenditööd on olulised, sest olgu tegemist elu-, äri- või avaliku hoonega, vundament peab olema tehtud kvaliteetselt ja hoolikalt, sest vundament on iga hoone alus. Lisaks pikale elueale tagab korralikult ehitatud vundament ka hoone sooja- ja ilmastikupidavuse. Halva kvaliteediga ja hooletult teostatud vundamenditööde tagajärjeks on vundamendi nihkumine ja vajumine mis vähendab hoone eluiga ning võib muuta hoone ebaturvaliseks. Vundamendi ehitamisel tehtud vigu on hiljem väga kallis ja keeruline parandada. Sellepärast on oluline, et vundamenditööd lastakse teha spetsialistidel kel on aastate pikkune praktiline töö kogemus ning kel on olemas kõik vajalikud teadmised ning vajalikud töövahendid kvaliteedi tagamiseks.

Vundamenditöid alustame pinnasetöö. Nende alla kuuluvad vajalikud kaevetööd, aluskihi ettevalmistus, ehitamine ja tihendamine. Järgnevalt paigaldame vajalikud tehnovõrgud koos vee- ja kanalisatsioonisüsteemiga, samuti vihmavee-ja drenaažisüsteem. Järgnevalt toimuvad vundamendi armeerimine, valamine ja hüdroisolatsioon.

Millist vundamenti vajate sõltub suuresti sellest millist hoonet planeerite ehitada. Vundamendi tüübi valimiselt tuleks lähtuda: Planeeritava hoone koormusest, aluspinnase kvaliteedist, milliseid ehitusmaterjale ja konstruktsioone on plaanis kasutada. Kuna õige vundamenditüübi valimine on hoone turvalisuse ja eluea seisukohalt määrava tähtsusega, siis tasuks kindlasti küsida nõu meie spetsialistidelt, kes oskavad vundamenditööde kõiki olulisi aspekte silmas pidada ja soovitada teile parimat lahendust.

Lintvundament

Kasutatakse eelkõige raskete vahelagede või seintega hoonete ehitamiseks. Eestis enim levinud vundamendiliik. Hinna poolest mitte just kõige soodsam variant suure töömahu pärast aga näiteks elumaja keldri  puhul on lintvundament ainus valik

Plaatvundament

Plaatvundamenti kasutatakse peamiselt nõrgematel pinnastel eramute vundamendina. Plaatvundamendi ehitus nõuab suurt materjalikulu, betoon valatakse kogu hoone alusele pinnale. Nii tekib justkui üks suur plaat mida on võimalik kasutada ka põrandana.

Vaivundament

Sobib eelkõige suurte tööstus- ja büroohoonete puhul. Vaivundamendi kõrge hind ja töömaht on  eramajade ehitajale üpris kallis aga samas selline vundament suure kandvusega ja väga vastupidav. Vaivundament koosneb armeeritud raudbetoonist vaiadest. Eriti hea lahendus juhul kui maapind on ebastabiilne.

Terasvaivundament

Terasvaiade eeliseks on kiire paigaldus ja madal vibratsioon paigaldusel. Sobib hästi vanade hoonete renoveerimisel. Terasvailahendus hoonetele on üks parimaid kuna paigaldus on kiire, kindel ja kulu kokkuhoidlik.

Loe lähemalt Kodus artiklit “Vundamentidele pikka iga”

Põrandate valamine

Esmapilgul tundub põranda valamine lihtsa tööna, kuid praktikas vajab see spetsiifilisi teadmisi, töökogemust ja oskust. Seetõttu on oluline pöörduda põranda valamiseks vaid parimate asjatundjate poole. Seda eriti olukordades, kus valada tuleb suuremaid pindasid. Põrandate pikaajalisuse tagamiseks on oluline ka põranda valu armeerimine, et konstruktsiooni tugevadada. Paneme oma töös erilist rõhku kvaliteedile ning projekti erinevate materjali, ajalistele ja rahalistele võimalustele.

Põranda valamistööd võime jaotada kolmeks etapiks. Esmalt teeme kindlaks eelseisva töö vajadused ja eripärad ning teostame mõõdistamise. Teiseks valime töö jaoks õige segu ning arvutame vajalikud kogused eelnevate mõõdistamise põhjal. Kolmandaks pärast betooni valmistamist teostame valutööd.

Muud Betoonitööd

Põranda tasandamine on oluline töö katematerjali asendamisel. Isegi väiksemadki ebatasused võivad hiljem hakata silma ja põranda katematerjali paigaldamisel saada valukohaks. Vajadusel saame teostada jämetasandust, peentasandust või isevalguva segudega põranda tasandamist.

Loe lähemalt meie sistöödest